Sensacyjny remis Bayernu z Werderem 1:1

Takiej sensacji nie było od 10 lat. Station z Monachium był świadkiem remisu w ostatnim meczu Bayern Monachium z Werderem Bremą 1:1.

Spotkanie odbywało się w ramach 8 kolejki niemieckiej Bundesligi i nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Sytuacja, w której Bayern Monachium remisuje z przyjezdnym klubem na własnym stadionie to coś, czego dawno już nie było. W meczu uczestniczył pochodzący z Polski Robert Lewandowski, jednak to nie on był autorem gola. Z kolei dla
drużyny Werder było to spotkanie, które przerwało passę 22 przegranych meczy z rzędu rozpoczętą w sezonie 2010/2011.

I połowa

Jedyny dla gości gol padł na sam koniec pierwszej połowy. W 45 minucie Joshua Sargent po przejęciu piki w prawym skrzydle skierował się w stronę bramki rywali. Amerykaninowi udało się doprowadzić piłkę do pola karnego, gdzie Maximilian Eggestein po jej przejęciu z sukcesem sforsował obronę po czym oddał precyzyjny strzał do siatki Bayernu nie dając żadnych szans Manuelowi Neuerowi.

II połowa

Choć pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem gości to jednak drużyna gospodarzy dominowała i ani myślała odpuścić. Groźne ataki Werdera wystawiały Bayern ciągle na próbę. Po kilkunastu minutach drugiej połowy, w 62 minucie gospodarze sprężyli się i przeprowadzili skuteczną owocująca zdobyciem gola akcję. Po dośrodkowaniu Leona Goretzki swoja szansę na zapisanie się w historii dostał Kingsley Coman, który celnym strzałem głową posłał piłkę prosto do bramki przeciwnika wyrównując tym samym wynik na 1:1, który pozostał już bez zmian do końca spotkania.

W kolejnych minutach zdecydowanie dominowali już piłkarze Hansiego Flicka. Do końca spotkania gospodarze w zasadzie nie schodzili już z połowy rywali zmuszając ich do gry defensywnej. Mimo tego jednak nie udało się już całkowicie przełamać obrony i zdobyć kolejnych goli. Swoje momenty, aż dwukrotnie mieli też gracze Werderu przeprowadzając kontrataki oraz okazje na strzał. Próbę podjął Sargent lecz tym razem bezskutecznie i Neuerowi udało się zapobiec zdobyciu drugiego gola przez gości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a Bayern utrzymał się na pozycji lidera tabeli z dorobkiem 19 punktów. Werder z kolei z 11 punktami zajmuje aktualnie 8 miejsce.