Sergio Ramos trafi do Ligue 1. Fakty czy plotki?

Sergio Ramos trafi do Ligue 1. Fakty czy plotki?

Ciekawa informacja wypłynęła w programie „El Chiringuito”. Wynika z niej, że Brazylijczyk Neymar skontaktował się z Ramosem z namową, aby ten rozważył transfer do Ligue 1.

Nie milkną echa po apelu skierowanym przez Neymara do piłkarza Realu Madryt, w którym ten pierwszy zareklamował i zarekomendował transfer do Ligue 1. Jak powiedział, zarówno on jak i Mbappe są gotowi przedłużyć swoje obowiązujące kontrakty na kolejny sezon jeżeli tylko Ramos zgodzi się do nich dołączyć. Brazylijczyk argumentował, że razem we trzech, w takim składzie są w stanie wraz z drużyną wygrać nawet Ligę Mistrzów. Co więcej, że mogą tego dokonać nawet dwa razy. Taką zachętą transferu do PSG niewątpliwie Sergio Ramos był zaskoczony. Brazylijczyk obiecał też, że jeśli Hiszpan by się na to zdecydował to on sam natychmiast też przedłuży swój kontrakt z ligą, podobnie jak Kylian Mbappe.

Obecnie 34-letni Sergio Ramos aktualnie jest ikonicznym piłkarzem Realu Madryt. Występuje i gra w hiszpańskim klubie już od 15 lat, lecz jego kontrakt wygaśnie wraz z końcem czerwca przyszłego roku. W związku z tym piłkarz może już od stycznia zacząć prowadzić oficjalne negocjacje transferowe z dowolną inną drużyną. Jak informuje „Cadena Ser” pojawiły się dośc duże trudności we wzajemnym porozumieniu się Ramosa z Florentino Perezem odnośnie przedłużenia umowy. Problem dotyczy oczywiście kwestii finansowych. Według „Bild” następcą zainteresowanego w madryckim klubie ma być David Alaba z Bayernu Monachium. W związku z tym Ramos już powinien szukać sobie innego miejsca.

Informacje o przejściu Ramosa są jednak traktowane przez część hiszpańskich mediów jako niepotwierdzone plotki. „Cadena Ser” podaje, że Hiszpan ma pozostać na Santiago Bernabeu, lecz gdyby jednak zdecydował się na zmianę to wówczas mógłby wraz z Presnelem Kimpembe bądź Marquinhosem stworzyć duet stopperów. Ewentualnie mógłby zastąpić też Thiago Silvę po jego letnim odejściu do Chelsea.