Czy Frenkie de Jong odmieni Barcelonę?

Czy Frenkie de Jong odmieni Barcelonę?

Czy jesteśmy świadkami narodzin nowej gwiazdy Barcelony? Xavi nie ma wątpliwości co do tego, że dołączenie Frenkie de Jongo do hiszpańskiego zespołu był0 początkiem nowego rozdziału w historii klubu.

Holender Frenkie de Jong dołączył do Barcelony latem 2019 roku w ramach kontraktu opiewającego na kwotę ponad 75 mln euro. Xavi już dziś jest przekonany, że ten fakt okaże się dziejowym wydarzeniem i uważa, że zawodnik w najbliższych latach stanie się jednym z kluczowych graczy „Dumy Katalonii”. Jak zaznacza, dzień, w którym de Jongo dołączył do zespołu był dla niego jednym z najszczęśliwszych dni w życiu.

Transfer holenderskiego zawodnika ogłoszono już wcześniej, o czym Hiszpański zespół uprzedził między innymi Manchester City. Były piłkarz Ajaksu nie miał dobrego 1 sezonu, lecz później za kadencji Ronalda Koemana sytuacja uległa zmianie a piłkarz stał się ważną postacią zespołu i grał najwięcej ze wszystkich. Łącznie zaliczył 890 minut gry podczas 10 spotkań czyli aż o 36 minut więcej niż drugi w klasyfikacji Lionel Messi.

Rozwój Frenkie de Jonga jest powodem wielkiego zadowolenia dla Xavi’ego, który uważa, że piłkarz ten „naznaczy erę” swoją obecnością. W jego ocenie jest to jeden z najlepszych i najbardziej obiecujących zawodników nowej generacji. Jest wciąż młody i ma wiele osiągnięć przed sobą. Jest świetnym pomocnikiem, który nie boi się przyjmowania trudnych piłek w żadnym rejonie boiska.

Xavi, trener katarskiego zespołu Al Sadd, stara się również tłumaczyć problemy z jakimi de Jong borykał się w 1 sezonie. Tłumaczy to czasem koniecznym na adaptację, w tym poznanie języka oraz kultury. Zaznacza, że Barcelona to prestiżowy klub wymagający doskonałej gry i zespół, w którym grają najlepsi z najlepszych.

Od momentu transferu do dziś 23 letni grający na środku pomocnik Frenkie de Jong ma za sobą już 52 rozegrane mecze. W ich trakcie zdobył dwie bramki oraz zaliczył pięć asyst.