Koniec rekordowej passy piłkarek Lyonu

Trwająca nieprzerwanie od 1440 dni fenomenalna passa piłkarek Lyonu dobiegła końca. Ciąg 80 meczy z rzędu bez ani jednej porażki w lidze przerwała wygrana Paris Saint-Germain.

Mecz kobiecych drużyn piłki nożnej Lyonu oraz Paris Saint-Germain zakończył się wynikiem 1:0. Jedyną w spotkaniu bramkę zdobyła Marie-Antoinette Katoto już w 11 minucie zapewniając tym samym wygraną swojej drużyny. Spotkanie to zakończyło więc nieprzerwane pasmo sukcesów piłkarek Lyonu trwającą od 4 lat

Grająca od początku roku we francuskiej drużynie na pozycji obrońcy Matildas Ellie Carpenter nie była w stanie zablokować dobrze wyprowadzonego uderzenia napastniczki Paris Saint-Germain i tym samym rywalki zdobyły przewagę juz na samym początku. Po straconym golu zawodniczki Lyonu nie były w stanie przez 80 minut przeprowadzić skutecznej akcji ofensywnej i odpowiedzieć golem za gol. Nie udało się więc nawet wyrównać wyniku nie mówiąc o wygranej. Efektem tego była pierwsza od 12 grudnia 2016 roku porażka ich drużyny będąca jednocześnie trzecią przegraną w ciągu ostatnich 10 lat.

Wygrana Paris Saint-Germain zapewniła zespołowi pierwsze miejsce w lidze kobiet. Aktualnie zespół z Paryża posiada na swoim koncie 25 punktów zdobytych w dziewięciu meczach wyprzedzając dotychczasowego mistrza Francji o jeden punkt. Uwzględniając wszystkie spotkania, nie tylko ligę, piłkarki Lyonu pozostawały niezwyciężone również od dłuższego czasu. Ostatnia porażka zespołu miała miejsce w maju 2018 roku również w starciu z Paris Saint-Germain lecz odbywającym się w ramach finału Pucharu Francji.

Porażka w ostatnim meczu nie zmienia faktu, że paryski kobiecy klub pozostaje hegemonem nie tylko w krajowej lidze ale także w Lidze Mistrzów. Drużynę uważa się za najlepszą kobieca piłkarską drużynę świata. Zespół posiada w swoim dorobku aż 14 mistrzowskich zwycięskich tytułów z rzędu oraz ma na koncie w sumie pięć wygranych finałów Ligii Mistrzów. Nie jest to jednak najlepszy wynik. Aktualny rekord dzierży bowiem SFK 2000 Sarajewo, które triumfuje nieprzerwanie od 18 lat.