Inter Mediolan nowym faworytem dla Milika?

Inter Mediolan nowym faworytem dla Milika?

Nadal niewiele wiadomo na temat przyszłego transferu Arkadiusza Milika. Jego przyszłość po zakończeniu trwającego kontraktu wciąż jest niejasna, choć włoskie media donoszą, że faworytem staje się Inter Mediolan.

Światełko w tunelu

Według włoskich mediów Tuttosport i calciomercato.com w ostatnim czasie miało się odbyć wstępne spotkanie przedstawicielami Interu z agentem polskiego piłkarza. Tym samym po miesiącach niepewności pojawiłby się faworyt i miałaby się zapalić lampka nadziei w kwestii przyszłości zawodnika. Pewnych informacji nadal nie znamy, a rozmowy póki co toczą się nieoficjalnie za zamkniętymi drzwiami.

Jak podają włoskie media po wstępnym spotkaniu z agentem mają się rozpocząć bezpośrednie rozmowy z władzami klubu Napoli w celu ustalenia szczegółów ewentualnego zakupu piłkarza. Z informacji prasowych wynika, że aktualnie kwota transakcji za Arkadiusza Milika sięga 18 mln euro. Ponoć w transfer Polaka ma zostać włączony także inny zawodnik Matias Vecino. Przy takim układzie miałoby dojść do wiązanej transakcji i wymiany polskiego napastnika w zamian za pomocnika z Urugwaju.

Równolegle rozważana jest też druga alternatywna opcja. Wiąże się ona z wypożyczonym przez Neapol w styczniu Matteo Politano, który w umowie miał zastrzeżony wykup za kwotę 19 mln euro wraz doliczonymi premiami za przyszły rok. W tym wariancie klub Interu mógłby odpisać pozostałą jeszcze część kwoty za Politano i Milik miałby być w zamian odstąpiony za darmo.

Arkadiusz Milik po odmowie podpisania kolejnego kontraktu został oficjalnie skreślony przez Włochów gdy zaczął szukać nowego klubu. Próby przenosin do Juventusu i Romy okazały się nieskuteczne. Wobec faktu, że umowa polskiego piłkarza z Napoli wygasa z końcem czerwca przyszłego roku klub nadal ma nadzieję na jego sprzedaż początkiem roku. Odzyskał by w ten sposób część pieniędzy oraz zaoszczędził na wypłacaniu sześciomiesięcznej pensji Polaka. Nadal nie brakuje spekulacji na temat jego przyszłości. Oprócz Interu jednym z potencjalnych nabywców Milika może stać się też na powrót Ajax Amsterdam, który wyraził gotowość wykupu napastnika za 20 mln euro.