ŁKS Łódź z pierwszą porażką w I lidze

Nie trzeba było długo czekać i już mamy pierwszą porażkę ŁKS Łódź w rozgrywkach I ligi. We środę 18 listopada drużyna Wojciecha Stawowego rozegrała w Radomiu zaległy już mecz z tamtejszym zespołem Radomiak.

Wynik 1:0 dla Radomia jest pierwszą w tym sezonie porażką zespołu z Łodzi. Przegrana ta zakończyła dobrą passę 10 zwycięskich meczów i jednego remisu z Arka Gdynia. Porażka ŁKS w ostatnim meczu jednak nie zaburzyły pozycji lidera w tabeli.

Wyrównany początek

Środowe spotkanie od początku do przerwy przez większość czasu było dość mocno wyrównane. Żadna ze stron nie stworzyła sytuacji bramkowej, choć w 35 minucie łodzianie mieli jedną potencjalnie obiecującą sytuację. Mocny strzał Adriana Klimczaka zakończył się jednak na styku słupka z poprzeczką bramki. Pierwsza próba zdobycia przewagi nie przyniosła więc zadowalającego rezultatu.

Ożywienie na boisku

Druga połowa nieco zmieniła sytuację. Jako pierwsi swoją szansę na zdobycie bramki mieli radomianie. W pierwszej poważnej akcji Karol Angielski celując z około pięciu metrów trafił w poprzeczkę bramki łódzkiej drużyny. Na kolejne próby nie trzeba było długo czekać. Już kilkanaście minut później Maciej Wolski uciekając prawym skrzydłem skutecznie dośrodkował piłkę w pole karne. Corral jednak nie zdołał jej przejąć i właściwie wykorzystać, mimo że przed sobą miał pusta bramkę. W chwili gdy już wydawało się, że efektem spotkania będzie podział punktów, sędziujący spotkanie arbiter uznał, że Damian Dąbrowski sfaulował w macierzystym polu karnym Damiana Gąskę. W rezultacie tego podyktował rzut karny dla zespołu gospodarzy. W rezultacie tego Leandro Rossi zdołał pokonać Malarza. Choć doświadczony bramkarz ŁKSu doskonale wyczuł intencje strzelającego to jednak nie był w stanie dosięgnąć piłki. W efekcie w 86 minucie ukształtował się ostateczny wynik 1:0.

Kolejny planowany mecz ŁKS Łódź już w najbliższą niedzielę 22 listopada o godzinie 12.40. Na boisku przy alei Unii 2 łodzianie zagrają z Puszczą Niepołomice. Będzie to mecz w ramach 13 kolejki.

W najbliższą niedzielę (22 listopada) ŁKS podejmuje przy alei Unii 2 Puszczę Niepołomice. Będzie to mecz 13. kolejki. Początek spotkania o 12:40.