Z czego jest wykonana piłka futbolowa?

Z czego jest wykonana piłka futbolowa?

Piłka nożna wykonana jest z trzech głównych materiałów: poliuretanu, lateksu i butylu.

Poliuretan to rodzaj plastiku, który jest często używany do produkcji takich rzeczy jak fotele samochodowe i podeszwy butów. Jest trwały i nie pęka łatwo, dlatego jest to dobry materiał na piłkę nożną.

Lateks jest naturalnym materiałem, który pochodzi z drzew. Jest często używany w takich rzeczach jak balony i gumowe rękawice. Jest sprężysty i ma dużo elastyczności, dlatego jest dobrym materiałem na piłkę nożną.

Butyl to syntetyczna guma, która jest często używana do produkcji takich rzeczy jak opony i dętki. Jest mocny i nie przebija się łatwo, dlatego jest to dobry materiał na piłkę nożną.

Piłka nożna jest zazwyczaj wykonana z 32 paneli z syntetycznej skóry lub gumy. Panele są zszywane razem, aby stworzyć kulisty kształt, a następnie piłka jest nadmuchiwana powietrzem.

Materiał użyty do paneli jest ważny w określaniu jakości piłki. Panele z syntetycznej skóry są najbardziej powszechne, ponieważ są trwalsze i zapewniają lepszą przyczepność niż panele gumowe. Jednak panele gumowe są często stosowane w tańszych piłkach.

Ważne są również przeszycia paneli. Piłki wyższej jakości będą miały panele, które są zszyte bardziej bezpiecznie, aby zapobiec rozchodzeniu się paneli z czasem.

Piłka nożna ma zazwyczaj obwód 28-30 cali i wagę 14-16 uncji.