Ciekawostki ze świata kobiecej piłki nożnej

Ciekawostki ze świata kobiecej piłki nożnej

Mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet miewały mnóstwo niezapomnianych momentów pomimo tego, że wiele osób nie zwraca aż tak dużej uwagi na tę część piłki w porównaniu z tym, jak ogromnym odbiorem cieszy się męska piłka nożna. Dziś przyjrzymy się jednak temu, czym zaskoczyła nas na przestrzeni lat kobieca piłka nożna. Zwrócimy uwagę na ciekawe fragmenty związane z wydarzeniami w tym sporcie. Pierwsze takie mistrzostwa świata odbyły się w Urugwaju. Wygrała je wówczas drużyna gospodarzy. Najwięcej tytułów mistrzowskich w piłce nożnej kobiet zdobyła drużyna brazylijska i argentyńska.

Mimo wszystko lata 90. pokazały, że w mistrzostwach piłki nożnej kobiet bardzo często brakuje finansowania. Powinno tam być nieco więcej infrastruktury i możliwości. Jedne z pierwszych mistrzostw niestety prezentowały się biednie, ponieważ brało w nich udział zaledwie po kilka drużyn na cały okres trwania mistrzostw. Dlatego też brakowało emocji w damskiej stronie sportu, bo wyłonienie mistrzowskiej drużyny wcale nie trwało zbyt długo.

Mecze w kobiecej piłce nożnej nie zawsze trwały 90 minut

Oczywiście mecze trwające 90 minut są znanym faktem w kobiecej piłce nożnej. Czasami bierzemy również pod uwagę dodatkowy czas doliczony przez sędziego. Warto jednak wspomnieć o tym, że nie zawsze tak było, jeśli zwrócimy uwagę na historyczne zmiany w regulaminie tego sportu. Przykładowo podczas pucharu mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej, który odbył się w 1991 roku, kobiety grały tylko przez 80 minut na mecz. Po pewnym czasie do żeńskiego sportu dodano również 10 minut. Dlatego teraz nie ma różnic czasowych w rozgrywce piłki nożnej, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z piłką męską, czy też żeńską.

Bycie gospodarzem mistrzostw świata jest niezwykle miłym zdarzeniem, na które nie wszystkie kraje mogły sobie w przeszłości pozwolić. Nie mamy jednak pewności co do tego, czy Bułgaria dobrze wspomina swój okres w gospodarowaniu mistrzostw świata kobiecej piłki nożnej. Otóż ostatecznie mistrzostwa się nie odbyły pomimo tego, że Bułgaria otrzymała prawa do prowadzenia mistrzostw. Wszystko ze względu na to, że drużyna bułgarska sama nie zaklasyfikowała się do finałów turnieju. Musieli zatem zrezygnować z tego prawa i przekazali je do Szwecji.