Najważniejsze wydarzenia w kobiecej piłce nożnej

Najważniejsze wydarzenia w kobiecej piłce nożnej

W 1995 roku w kobiecej piłce nożnej mistrzostwa zwyciężyła Norwegia, która spektakularnie pokonała Stany Zjednoczone Ameryki. Zwycięstwo kobiet odbiło się echem nie tylko w Europie, ale także w wielu innych krajach na całym globie. Usłyszeli o tym Azjaci, europejczycy, jak i amerykanie. Bardzo często możemy usłyszeć żartobliwie stwierdzenie dotyczące tego, że jeśli w sporcie nie chodzi o zimowe igrzyska olimpijskie, to Norwegia nie radzi sobie najlepiej. Tymczasem Norweżki pokazały, że mogą pokonać jedne z najlepszych drużyn świata i zwyciężyły puchar w mistrzostwach damskiej piłki nożnej.

Innymi słowy, obróciły ten żart w zwycięstwo. Widocznie wiele państw naśmiewających się z norweskich możliwości sportowych bardzo się myliło. Co więcej, bardzo istotne były same wyniki, które udało im się osiągnąć w czasie trwania tamtych mistrzostw, ponieważ zwyciężyły wszystkie trzy mecze w fazie grupowej. Największym wyzwaniem, z którym poradziły sobie jednak śpiewająco, była wygrana ze Stanami Zjednoczonymi, co pozwoliło Norweżkom uzyskać tytuł mistrzyń świata w 1995 roku.

Słyszeliście o tym, że przed finałami mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet piosenkę na ceremonię otwarcia stworzyła Jennifer Lopez?

W 1999 roku Stany Zjednoczone starały się zrobić wszystko, aby mistrzostwa świata piłki nożnej kobiet odbyły się właśnie u nich. Dopięli promocję na sto procent i dali z siebie wszystko. Na ceremonii otwarcia mistrzostw wystąpiła również Jennifer Lopez, która przygotowała specjalny teledysk promocyjny. Skorzystała dodatkowo na tej okazji, aby nakręcić teledysk do swojego własnego utworu w zespole, który niedługo potem się rozpadł. Mimo wszystko USA dopięło swój cel i udało im się niezwykle dobrze wypromować te mistrzostwa.

Po pewnym czasie doszło do przerwania zwycięskiej passy prowadzonej przez drużynę w Norwegii. Chiny pokonały dzielne Norweżki i zakończyły ich streak zwycięstw. Wydawało się, że Norwegia jest na drodze do powtórzenia swojego sukcesu, jednak te przewidywania legły w gruzach, gdy drużyna chińska na mistrzostwach piłki nożnej kobiet pokazała pazur. Niestety Norweżki nie podołały i uległy Chinkom. Mało tego Chiny nie tylko wygrały, ale dosłownie rozgromiły drużynę norweską. Ponieważ wynik dla Chin wynosił pięć do zera.