Wydarzenia w kobiecej piłce nożnej, o których warto pamiętać

Wydarzenia w kobiecej piłce nożnej, o których warto pamiętać

Nie tylko mężczyźni mogą pochwalić się świetnymi wynikami w sporcie, który jest piłka nożna. Przykładowo taka Eggers Nielsen rozegrała aż 116 meczów dla drużyny Danii. Łącznie zdobyła dla niej 26 bramek. Zważywszy na to, że kariera w piłce nożnej kobiet zwykle jest nieco krótsza, możemy z całą pewnością stwierdzić, że dotrwała do całkiem dobrego wyniku. Niestety ma jednak na koncie drugie nieco mniej ciekawe osiągnięcie. Mianowicie na mistrzostwach piłki nożnej kobiet odnotowano, że Nielsen miała najdłuższe przerwy między strzelonymi bramkami.

Okazuje się, że pomimo jej wyniki są całkiem niezłe, musieliśmy uzbroić się w cierpliwość, aby ujrzeć jej cały potencjał. Pamiętacie mecz, w którym Korea Północna zremisowała ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki? Pomimo tego, że USA stanowi potęgę w wielu sportach drużynowych, jeśli chodzi o kobiecą piłkę nożną, nie zawsze ich passa jest niepodważalna. Raz zostali rozgromieni przez drużynę norweską, innym razem byli o włos od mistrzostwa, ponieważ zremisowali z Koreą Północną.

Afera dopingowa w trakcie mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej, rok 2011

Mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej były pierwszą okazją, aby Kolumbia mogła pokazać się całemu światu w tym sporcie. Niestety turniej ten nie był zbyt udaną okazją do tego, aby bramkarka drużyny kolumbijskiej mogła pokazać się światu. Okazało się, że wykryto u niej doping. Podczas przeprowadzenia testów dopingowych wśród zawodników, okazało się, że zażywała ona niedozwolone substancje. Ze względu na to podczas mistrzostw świata otrzymała zakaz na branie udziału w rozgrywkach piłkarskich aż na dwa lata.

Kiedy jedne z pierwszych badań wykazały, że zawodniczki nie stronią od dopingu, komisja badawcza postanowiła zwiększyć częstotliwość swoich badań. W ten sposób natrafili na więcej przypadków zażywania dopingu przed meczem. W 2015 roku doszło do absurdalnej sytuacji, gdzie za zażywany doping z mistrzostw świata wypadła cała drużyna Korei Południowej. Została zdyskwalifikowana za to, że większość piłkarek zażywała niedozwolone wówczas przez organizację substancje wspomagające możliwości fizyczne, jak i wydolność płuc.