W jaki sposób mistrz piłki nożnej Ronaldinho zdołał zbankrutować?

W jaki sposób mistrz piłki nożnej Ronaldinho zdołał zbankrutować?

Kilka lat temu Hiszpanię obiegła wiadomość dotycząca tego, że Ronaldinho, światowej sławy piłkarz sprzed 15 lat, został bankrutem. W jaki sposób mogło do tego dojść? Niektórzy nie są w stanie wyjść ze zdziwienia, że osoba z milionami na koncie może nagle zbankrutować. Jak się jednak okazało, ikona futbolu światowego nie miała na koncie pieniędzy. Niektórzy dotarli do informacji o tym, że Ronaldinho ma zadłużenie na prawie 2 miliony funtów. Jednak czym są marne 2 miliony funtów, jeżeli zarobił on w życiu dziesiątki tysięcy dolarów? W tym tkwi problem. Na koncie dawnej legendy widniało zaledwie 6 funtów.

Sytuacja, w którą naprawdę trudno uwierzyć

Dla wielu osób trudno uwierzyć w to, że gwiazdor światowego formatu, który zdobywał największe nagrody, w 2005 roku zbankrutował. Ronaldinho wziął udział w naprawdę wielu zawodach. Wygrał niemal wszystkie możliwe nagrody zarówno dla swojego kraju, jak i klubu. Dzięki niemu drużyna przywiozła do swojego państwa puchar świata w FIFA. Prawdopodobnie, gdyby nie jego starania, to nie przywieźliby także nagrody COPA America. Zanim na scenie światowej piłki nożnej pojawił się Lionel Messi i Cristiano Ronaldo, to właśnie jego uważano za niekwestionowaną gwiazdę tego sportu.

Czcili go nie tylko w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, ale także w Europie. Kiedy przeniósł się do AC Milanu, jego zarobki przekroczyły niemal pół miliona funtów miesięcznie. Oznacza to, że był niezwykle bogatym piłkarzem jak na tamte czasy. Jeden z kolejnych transferów zapewnił Ronaldinho ponad 100 tysięcy funtów tygodniowo. Nie zapominajmy o tym, że tak wielka gwiazda miała podpisane mnóstwo kontraktów z międzynarodowymi korporacji. Reklamował Coca Colę, EA Sports, Nike, Pepsi, nawet Gatorade. Niektórzy ludzie nie są w stanie uwierzyć w to, że przy tych zarobkach, można zbankrutować.

Problemy finansowe gwiazdy kumulowały się przez lata

Wszystko zaczęło się w 2012 roku i trwało przez pewien czas. Z czasem klub nie był w stanie ze względu na zwiększone koszty utrzymania wypłacać Ronaldinho tak duże zarobki. Pensja zawodnika miała w ciągu kilku miesięcy spaść nawet czterokrotnie. Pomimo że było to nadal bardzo dużo pieniędzy, nie mógł on przygotować się na tak nagłą zmianę trybu życia. Klub nie był w stanie płacić piłkarzowi określonej kwoty i wkrótce rozwiązali kontrakt. W 2014 roku jego kontrakt z Coca Colą został rozwiązany. Co więcej, piłkarz został ukarany przez miasto sporą grzywną za wybudowanie domu na nielegalnym terytorium.

Ekstrawagancja na wysokim poziomie

Była gwiazda piłki nożnej zasłynęła z krzykliwego życia. Kobiety, alkohol, drogie i szybkie samochody, a nawet narkotyki. Liczne imprezy i wydawanie pieniędzy na drogie luksusy, wymagało wysokich zarobków. Gwiazdor kupił nawet kilka domów. Prawdopodobnie nie zdajecie sobie sprawy, że niektóre z nich były od siebie oddalone o setki kilometrów. Miał on dom w Hiszpanii, Brazylii, w Grecji, nawet na Florydzie. Nie było to tajemnicą. Ronaldinho prowadził ekstrawagancki tryb życia, który doprowadził jego finanse do ruiny.