Nietypowe fakty dotyczące piłki nożnej

Nietypowe fakty dotyczące piłki nożnej

Istnieje wiele ciekawostek na temat tego sportu, który podobno tradycją sięga ponad 2000 lat. Dziś przedstawimy wam kilka zabawnych ciekawostek ze świata piłki nożnej. Prawdopodobnie wielu z was nie wiedziało o tym, że piłkarze średnio przebiegają 10 kilometrów podczas meczu. Ze względu na dynamikę gry, niektórym widzom zapewne wydawało się, że jest to większa liczba.

Niecodziennie ciekawostki ze świata piłki nożnej

Od setek lat piłka nożna nie jest już jednym z brutalnych sportów. Mimo wszystko czasem przytrafiają się godne uwagi wypadki zarówno na boisku, jak i poza nim. Wiedzieliście o tym, że włoski napastnik Luigi Riva złamał rękę jednemu z widzów, ponieważ posłał strzał na trybuny z taką siłą?

Michael Ladrup był piłkarzem o nietypowej karierze. Był częścią drużyny Realu, gdy wygrali oni z Barceloną. Z kolei, gdy Barcelona wygrała z Realem, był on zawodnikiem Barcelony. Zmiana planów wyszła mu naprawdę na dobre.

Było dużo o świecie piłki. Okazuje się, że fakty związane z grami o piłce nożnej też są godne uwagi. Ponieważ w 2005 roku w grze wideo Football Manager uznano Tybet i Tajwan za oddzielne kraje, Chiny zakazały tego tytułu na terenie całego państwa. Zazdrościcie zarobków piłkarzom? Cóż, dawniej oni mogliby pozazdrościć wielu innym zawodom. W pierwszej profesjonalnej lidze Stanów Zjednoczonych Ameryki, piłkarze dostawali 35 centów za każdą zdobytą bramkę.

Piłka nożna nie zawsze była tak dochodowym sportem. Wiecie, że w 1950 roku puchar wykonano z papieru? Na mistrzostwach zastąpili go inną nagrodą ze względu na to, że była ulewa. Przez warunki pogodowe, puchar niewątpliwie by się roztopił.