Ciekawostki piłkarskie na temat drużyn

Czy słyszeliście o historycznych ciekawostkach drużynowych? Nie? Przybliżymy wam prawdopodobnie jedne z najciekawszych wydarzeń, które miały miejsce w historii tego sportu. Przykładowo mało kto wie, że piłkarze Indii w 1950 wycofali się z mistrzostw, ponieważ nie wolno im było grać boso. Było to sprzeczne z ich ówczesnymi wierzeniami kulturowymi.

Ciekawe fakty o drużynach

Czy wierzycie w to, że organizatorzy sportowi są faworyzowani na swoim terytorium? Cóż, prawdopodobnie przypadnie wam do gustu ta ciekawostka, ponieważ pierwsze sześć mistrzostw świata w piłce nożnej nie zwyciężyli gospodarze. Wiecie, kto zdobył najwięcej pucharów z mistrzostw? Brazylia. Mają na swoim koncie aż 5 pucharów z różnych mistrzostw. Gdy Pele i Garrincha grali razem, drużyna nigdy nie przegrała meczu w całej swojej historii.

Dawno temu na mistrzostwach Węgry zdobyły prawdopodobnie największa ilość bramek w trakcie turnieju. Wygrali z Salwadorem 10-1. We wszystkich ośmiu przypadkach, gdy Szkocja dostała się na mistrzostwa świata, została wyeliminowana przez rywali na samym początku mistrzostw. Godne uwagi jest to, że we wszystkich ośmiu przypadkach, gdy dostali się na mistrzostwa, odpadli w fazie grupowej. Być może Szkotów prześladuje pech w piłce nożnej?

Mimo wszystko przyznamy Szkotom, że mają pewne osiągnięcia w tym sporcie. Jedna z ich drużyn, Rangers, zdobyła 54 tytuły mistrzowskie.

Ostatnia z ciekawostek na liście nie należy do najprzyjemniejszych. W 1998 roku piorun zabił 11 zawodników drużyny Kongo. Co ciekawe, porażenia uśmierciło jedynie tę drużynę. Zawodnicy przeciwnego zespołu nie ucierpieli po wyładowaniu atmosferycznym na boisku.