Niklas Suele i jego problemy z Bayernie

Niklas Suele i jego problemy z Bayernie

Coraz więcej wskazuje na zbliżający się koniec współpracy Niklasa Suele z Bayernem Monachium. W ostatnim czasie sytuacja między trenerem a piłkarzem robi się coraz bardziej napięta i widać wyraźnie, że nad zawodnikiem zbierają się czarne chmury.

Jak wynika z informacji, które wyciekają do mediów trener Hansi Flick odsunął ostatnio Niklasa Suele od regularnego składu zespołu. Wiele jest przyczyn, lecz głównym powodem, o który poszło tym razem jest, jak podaje „Bild”, nieakceptowalny przyrost wagi zawodnika, który ewidentnie nie podoba się selekcjonerowi. Przy 195 cm wzrostu gracz waży aż 99 kg. Według niemieckich mediów, obecna sytuacja to nie pierwszy raz gdy ten 25-letni piłkarz znajduje się w takim stanie. Sam piłkarz jest w Bayernie na cenzurowanym już od dłuższego czasu, wiec coraz więcej wskazuje na rychłe pożegnanie gracza z drużyną.

Niklas Suele nie występuje w kolejnych ważnych spotkaniach. Niedawno nie zobaczyliśmy go na spotkaniu z Werderem . Przypomnijmy, mecz ten zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Trener miał postawić kilka warunków, które Suele musi spełnić aby wrócić do regularnego pierwszego składu mistrza Niemiec. Piłkarz musi zgubić nadwyżkę kilogramów oraz popracować nad punktualnością, żeby nie spóźniać się na treningi.

Z biegiem czasu coraz więcej wskazuje na to, że jedna z dawnych gwiazd Bayernu może wylecieć z drużyny a jego przyszłość stoi pod coraz większym znakiem zapytania. Kilka dni temu wyciekły nieoficjalne informacje, że zawodnik znalazł się w centrum zainteresowania władz Manchesteru United. Rewelacje te potwierdził dziennikarz niemieckiego „Bilda” Christian Falk.

Niklas Suele gra w Bayernie Monachium od 2017 roku. W tym czasie brał udział w 109 spotkaniach zdobywając cztery gole oraz uczestnicząc w trzech asystach. Aktualny kontrakt piłkarza z Bayernem kończy się w czerwcu 2022 roku.

Kolejny mecz Bayernu Monachium już w najbliższą środę. W ramach Ligi Mistrów zespół zagra z RB Salzburg. Klub jest zdecydowanym faworytem spotkania.