Juergen Klopp w niewesołej sytuacji

Juergen Klopp w niewesołej sytuacji

Piętrzą się problemy Juergena Kloppa, selekcjonera Liverpoolu. Ze stałego składu drużyny odpadł właśnie kolejny kontuzjowany piłkarz i sytuacja robi się niewesoła.

To niewątpliwie nie jest dobry sezon dla klubu. Liverpool pozbawiony kolejnych graczy nie daje trenerowi spać po nocach. W związku z zaistniałą sytuacją Juergen Klopp apeluje i domaga się radykalnych zmian przy organizacji Premier League.

Kontuzji przybywa

W ostatnich tygodniach lista kontuzjowanych zawodników klubu regularnie się wydłuża. Choć już była rekordowo długa, to po niedawnym spotkaniu z Leicester City zakończonym wynikiem 3:0 do tej grupy doszedł kolejny. W 53 minucie spotkania 25-letni pomocnik Naby Keita doznał poważnej kontuzji ścięgna podkolanowego w efekcie czego musiał zejść z boiska i teraz nie wiadomo jak długa czeka go przerwa.

Wydłużająca się kolejka kontuzjowanych graczy to dla selekcjonera nie lada problem. W ostatnim czasie ze składu wypadło kilku ważnych i kluczowych piłkarzy. Z powodu urazu łydki nie gra Trenta Alexandra-Arnold. Kolano było przyczyną odsunięcia na boczny tor aż trzech zawodników: Alexa Oxlade’a-Chamberlaina, Thiago Alcantary oraz Joe Gomeza. Rhys Williams ma przymusową przerwę z powodu biodra a Mohamad Salah doznał zakażenia wirusem. Ze wszystkich zawodników najgroźniejszego urazu doznał jednak Virgil Van Dijk. Kontuzja więzadeł krzyżowych wykluczyła go skutecznie z gry na kilka miesięcy. Obecnie zawodnik przechodzi rehabilitację po operacji i istnieje cień szansy na to, że zdąży się wyleczyć na spóźnione Euro 2020, które startuje w czerwcu przyszłego roku.

Trener Juergen Klopp jest więc niewątpliwie w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Ma nadzieję, że uda mu się zmusić działaczy do intensywniejszej aktywności w zbliżającym się oknie transferowym. Ostatnio też zdecydowanie domagał się też bardziej radykalnych zmian w Premier League. Skwitował całą sytuację tak, że ze wszystkiego co się dzieje na świecie tylko dwie rzeczy pozostały bez zmian: liczba spotkań w rozgrywkach Premier League oraz trzech rezerwowych zawodników, którzy pozostali mu do dyspozycji na liście rezerwowej.