Profesjonalni piłkarze – czy trudno nim zostać?

Profesjonalni piłkarze – czy trudno nim zostać?

Czy zostanie profesjonalnym zawodnikiem piłki nożnej, jest naprawdę tak trudne, jak zwykło się o tym mawiać? Okazuje się, że to pytanie nadal jest w mainstreamie bardzo często powielane przez osoby zainteresowane kategoriami sportowymi. Dla wielu dzieci w takich stronach, jak na przykład Wielka Brytania lub niektóre kraje położone w Afryce, zostanie piłkarzem nawet w dzisiejszych czasach, jest ogromnym marzeniem. Wiele osób jednak powie, że jest to nierealne ze względu na to, jakiej liczbie próbujących śmiałków faktycznie się udaje.

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, warto zwrócić uwagę na pewną statystykę. Statystycznie mniej niż 1% wszystkich dzieci grających w akademiach piłkarskich przechodzi na zawodowy poziom gry. Większość młodych piłkarzy nie jest w stanie dotrzeć do profesjonalnej rozgrywki. Może się wydawać, że te statystyki bywają rozpaczliwe dla kogoś, kto chciałby wiązać swoją przyszłość z tym sportem. Mimo wszystko nie powinniście się załamywać. Warto brnąć po swoje marzenia.

Właściwe nastawienie
Jak już wcześniej wspomniano, we współczesnej grze naturalny talent nie wystarczy, by zajść daleko. Kluby wymagają znacznie więcej, a niewiele cech jest tak ważnych, jak postawa. Wykazanie się zdolnością psychiczną, która pozwoli Ci stać się profesjonalistą, może okazać się bardzo pomocne.

Obejmuje to radzenie sobie z niepowodzeniami, wykazywanie się sportową postawą oraz głodem i determinacją do ciągłego doskonalenia się.