Regeneracja jest niezwykle ważna w sporcie takim jak piłka nożna

Regeneracja jest niezwykle ważna w sporcie takim jak piłka nożna

Regeneracja w życiu piłkarza jest równie istotna co sam trening. Bez zapewnienia sobie odpowiednich warunków regeneracyjnych, piłkarzowi bardzo trudno utrzymać się w nieustannym biegu o pozycję w świecie piłki nożnej. Piłkarze muszą dołożyć wszelkich starań co do tego, aby wystrzegać się kontuzji i koniecznego schodzenia z boiska. Okazuje się, że wiele profesjonalnych klubów piłkarskich wykazuje niechęć do zatrudniania nawet młodych zawodników, którzy mają w swojej historii wpisane kontuzje i różnorodne uszkodzenia ciała.

Wolą pracować z osobami, które są w pełni sprawne, wypoczęte i gotowe do ciężkiej pracy. Pamiętajmy o tym, że zawodowi piłkarze muszą grać nawet kilka spotkań tygodniowo. Każde z nich wymaga od nich, aby byli w pełni sprawni i gotowi do wysiłku fizycznego przez okrągłe 90 minut. Wystarczy sobie wyobrazić, że takie wyzwanie wymaga od piłkarza ogromnej tężyzny fizycznej i wytrzymałości. Szacuje się, że w każdym meczu piłkarz pokonuje nawet 12 kilometrów biegu. Jest to ekwiwalent całkiem solidnego treningu.

W piłkę nożną gra się nie tylko na boisku, ale także w głowie. Młody zawodnik, który jest świadomy swojej roli w różnych formacjach, może być cennym nabytkiem dla klubu.

Inteligencja piłkarska i wiedza o grze są istotne dla rozwoju, a nad nimi można pracować w czasie wolnym zawodnika, oglądając filmy, powtórki meczów lub studiując różne style gry i style trenerskie. Warto pamiętać o tym, że piłkarze są doceniani przez kluby nie tylko za ich umiejętności fizyczne, ale całościowy wkład, który wnoszą do drużyny po zatrudnieniu się w zespole.