Xavi wystąpił na konferencji prasowej

Xavi wystąpił na konferencji prasowej

Xavi wystąpił na niezwykle ważnej konferencji prasowej przed niedzielnym spotkaniem Clasico. W tych zmaganiach Barca tym razem zmierzy się w La Liga. Spotkania odbędą się na znanym wszystkim stadionie Santiago Bernabeu. Niestety, na razie wszystko wskazuje na to, że fatalna sytuacja finansowa, w której znalazła się Barcelona, może nieco utrudnić podpisanie kontraktu z piłkarzem. Niezwykle trudno będzie o dofinansowanie, aby takie zakontraktowanie mogło dojść do skutku. Z podobnymi problemami finansowymi zmaga się w Polsce niektóre niewielkie kluby, takie jak na przykład Olimpia Zambrów https://infozambrow.pl/dofinansowanie-dla-sportu/.

W przypadku La Liga mowa jednak o zupełnie innych kwotach. W Zambrowie brakuje zaledwie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z kolei kontrakty w La Liga opiewają nawet na kwoty kilkudziesięciu milionów euro. Dowiadujemy się, że całkowity limit wydatków dla Barcelony aktualnie wyniesie około 144 miliony euro. Z tego powodu musimy mieć się na baczności, jeśli sądzimy, że to wystarczy, aby zakontraktować Xaviego. Podpisanie kontraktu w tym oknie transferowym będzie wymagało nieco więcej oszczędności.

Messi został zwolniony w zeszłym tygodniu – okazuje się, że Barca nie mogła przedłużyć mu kontraktu

W jaki sposób do tego doszło? Okazuje się, że przedłużenie kontraktu dla Messiego było niemożliwe ze względu na problemy finansowe, z którymi aktualnie zmaga się Barca. Było to zakończenie historycznej kariery napastnika. Mimo wszystko Xavi w ostatnim wywiadzie został zapytany o to, czy drzwi do powrotu Messiego będą nadal otwarte. Jest najlepszym zawodnikiem w historii i historii klubu, zasłużył na prawo, by drzwi były dla niego otwarte. Dopóki jestem trenerem, drzwi są dla niego otwarte, jeśli zechce przyjść w dowolnym dniu. Xavi uważa również, że są mu winni to, aby traktować go na dobrym poziomie.

Mimo wszystko sprawy kontraktowe leżą w rękach PSG, dlatego też nie ma on na nie wpływu. Xavi dodatkowo zwraca uwagę na to, że bez Messiego Barcelona musiałaby zmagać się z o wiele większą ilością problemów. Może liczyć na to, że zawsze należycie go ugoszczą i będą mieli go za wartościowego zawodnika klubu, który pomógł w budowaniu ogromnej historii Barcy.