Kontrowersyjne mistrzostwa świata piłki nożnej kobiet w Kanadzie

Kontrowersyjne mistrzostwa świata piłki nożnej kobiet w Kanadzie

Mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej wzbudziły mnóstwo kontrowersji, ponieważ zostały rozegrane na sztucznej trawie. Było to niezwykle dziwne, ponieważ do tej pory niemal wszystkie mecze odbywały się na murawie stworzonej z prawdziwej trawy. Taka zmiana planów nastąpiła, gdy Kanada została patronatem mistrzostw świata. FIFA zdecydowała się wtedy na użycie sztucznej trawy podczas turnieju. Nikt nie był zadowolony ze względu na to, że panował ogromny upał. Reporterzy licznie wyciągali termometry i pokazywali podczas swoich relacji, że boisko strasznie się nagrzewa. Warunki panujące wówczas na murawie były bardzo trudno do zniesienia ze względu na to, że tak dużo ciepła zostało zaabsorbowane przez podłoże.

Angie Ponce wprawiła wielu fanów piłki w zdumienie, gdy zdobyła trzy bramki, dwie z nich wpadły do jej siatki

Angie Ponce była piłkarką biorącą udział w mistrzostwach świata. Niestety nie szło jej lepiej podczas rozgrywek na bramce. Łącznie wpuściła do siatki 17 bramek, z czego dwie z nich strzeliła samodzielnie. Jedną bramkę podczas meczu zdobyła z kolei, ponieważ brała udział w strzelaniu rzutów karnych.

Pewnie niewielu z was słyszało maskotce stworzonej na rzecz piłki nożnej kobiet. Maskotka była dużym kurczakiem. Co w tym dziwnego? Maskotka według historii organizatorów była dzieckiem maskotki wystawianej w piłce nożnej mężczyzn. Tam z kolei maskotką był kogut. Wymyślili sobie, że maskotką w piłce nożnej kobiet będzie dziecko maskotki wykorzystywanej w piłce nożnej mężczyzn. Sport bywa dziwny.