FC Barcelona: Liga Mistrzów bez Messiego i de Jonga

FC Barcelona: Liga Mistrzów bez Messiego i de Jonga

To już pewne. W najbliższej Lidze Mistrzów nie zobaczymy ani Messiego ani de Jonga. Trener FC Barcelona właśnie ujawnił i wyjaśnił powody swojej decyzji.

Ronald Koeman odnosząc się do licznych spekulacji zapewnił, że klub z pewnością weźmie udział w Lidze Mistrzów. Zaznaczył jednak, że w składzie drużyny nie znajdą się Leo Messi ani Frenkie de Jong. Najbliższy mecz z Dynamem Kijów już jutro, 24 listopada i holenderski szkoleniowiec na zorganizowanej dziś konferencji prasowej przedstawił powody swojej decyzji. Stwierdził, że FC Barcelona w aktualnym składzie radzi sobie znakomicie w bieżącym sezonie Ligi i nie ma potrzeby tego zmieniać. Jak zaznaczył, w trzech dotychczas rozegranych spotkaniach fazy grupowej udało się zdobyć aż 9 punktów, co znacząco przybliża do awansu do fazy grupowej. Do pełni szczęścia wystarczy więc wtorkowa wygrana z Dynamem by zapewnić awans na dwie kolejki przed zakończeniem fazy.

Decyzja o nieangażowaniu w to spotkanie Messiego i de Jonga ma powody czysto praktyczne. Wraz z doradcami szkoleniowiec uznał, że nie ma potrzeby aby obaj zawodnicy odbywali tę podróż z resztą. Aktualnie muszą wypocząć po wielu wcześniejszych meczach i skupić się na przygotowaniach do kolejnych spotkań. Przyznał przy tym, że sytuacja klubu jest w tym względzie dość komfortowa, dlatego też mógł sobie pozwolić na taką a nie inną decyzję.