Jerzy Brzęczek pozostaje trenerem polskiej reprezentacji

Jerzy Brzęczek pozostaje trenerem polskiej reprezentacji

Jerzy Brzęczek dalej pozostanie na dotychczasowym stanowisku trenera polskiej reprezentacji. Jak poinformował prezes PZPN Zbigniew Boniek nie ma w planach zmiany na tym stanowisku.

Boniek podczas rozmowy z dziennikarzami stwierdził, że po odbyciu z trenerem rozmowy doszli do zadowalającego obie strony konsensusu i porozumienia. Szkoleniowiec przedstawił swoje przemyślenia, a prezes swoje i obaj zgodzili się co do tego, że kadra powinna grać dalej pomimo nienajlepszych wyników zwłaszcza w ostatnim czasie. Jak zaznaczył przedstawiciel PZPN to nie jest czas na skalpel i odcinanie trenera a na rozmowę. Tylko tak można konstruktywnie rozwiązać problemy.

Jerzy Brzęczek, co nie jest tajemnicą nie ma najlepszych relacji z liderami kadry. Choć drużyna odnosiła sukcesy i utrzymała się w Lidze Narodów to po słabym meczu z Włochami i niefortunnych wypowiedziach Lewandowskiego było dużo spekulacji i podejrzeń, że mogą to być ostatnie dni i tygodnie trenera na stanowisku. Wiadomym było, że między nim a liderami kadry nie ma najlepszych układów. Niektórzy zawodnicy chcieli, aby ich uwagi odnośnie taktyki podejmowano z większą otwartością, jak za kadencji Adama Nawałki. Swoje uwagi i zastrzeżenia miał też mieć sam prezes PZPN między innymi odnośnie roli psychologa w kadrze, Damiana Salwina.

Prezes Boniek zaznacza i zapewnia, że nie zgłaszał nigdy Brzęczkowi żadnych propozycji odnośnie korekt w sztabie. Stwierdził nawet, że jeśli trener wyrazi taką chęć to może nawet obecny sztab powiększyć w związku z faktem, że klub będzie teraz grał na dwóch frontach równolegle, przed Mundialem oraz przesuniętym na przyszły rok Euro 2020.