Jesper Karlstroem już wkrótce w Lechu Poznań

Jesper Karlstroem już wkrótce w Lechu Poznań

Jak informuje Bartosz Ignacik z kanału Canal+ Sport Lech Poznań wkrótce ma się wzbogacić o nowego gracza. Jak się dowiadujemy do zespołu ma dołączyć Szwed Jesper Karlstroem.

Nowy zawodnik został zakupiony w ramach wartej według Transfermarkt na milion euro. Karlstroemto 25-letni defensywny pomocnik, który jest na tyle uniwersalny, że może grać na każdej pozycji pośrodku pola. Jest związany obecnie ze szwedzkim klubem Djurgarden.

Jak dotąd młody piłkarz ma za soba tylko jeden występ w seniorskiej kadrze. Dwa lata temu zagrał w sparingowym meczu z Danią zaliczając 66 minutowe wystąpienie. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 1:0. Wcześniejsza kariera przebiegała w wyłącznie w młodzieżowych szwedzkich reprezentacjach. W szwedzkim sezonie ligowym brał udział w 29 spotkaniach, z czego 25 w samej lidze a 4 w pucharze. Zdobył w tym czasie jednego gola ora dwukrotnie asystował. W Djurgarden od kilku lat pełni funkcję kapitana, a jego obecny kontrakt z tą drużyną potrwa do grudnia 2022 roku.

Jesper Karlstroem ma za sobą także występy w IF Brommapojkarna gdzie jego zespół zajmuje czwartą pozycję w tamtejszej ekstraklasie i obecnie walczy o podium zapewniające udział w kwalifikacjach Europa Conference League.

Według nieoficjalnych informacji Szwed ma zastąpić Moderę, który przenosi się do Brighton. Wybór takiego a nie innego defensywnego pomocnika nie dziwi. Lech Poznań bowiem zdecydowanie potrzebuje wzmocnienia nowymi zawodnikami. Występy poznańskiego klubu w lidze są niemałym rozczarowaniem i nie jest on obecnie w stanie pogodzić gry w ekstraklasie z Ligą Europy. Dodatkowo Brighton, do którego ma trafić Modera nie chce czekać do końca sezonu i planuje ściągnąć do siebie Polaka jak najszybciej, najlepiej już teraz zimą. Przypomnijmy, że choć Modera ma już podpisany kontrakt z angielskim klubem to jednak póki co pozostaje w Lechu Poznań na zasadach wypożyczenia. Stan ten może potrwać do końca sezonu, jednak w umowie zaznaczono możliwość wcześniejszego powrotu na Wyspy.