Jedne z najważniejszych nagród w piłce nożnej

Jedne z najważniejszych nagród w piłce nożnej

Oczywiście debaty dotyczące tego, kto jest najlepszym piłkarzem na świecie, dosłownie nie mają końca. Fani różnorodnych pretendentów wyrażają nieskończoność swoich opinii i przeciwwskazań za pośrednictwem forów internetowych. Często wykazują statystyki, które pokazują nam, jak wiele nagród i wyróżnień udało się zdobyć danemu zawodnikowi. W ten sposób mamy dobre podłoże do stwierdzenia tego, kto ma szansę na zostanie jednym z najlepszych pretendentów. Mimo wszystko musimy mieć też na uwadze to, że liczby to nie wszystko. Są jedynie dodatkiem do kariery danego piłkarza.

Jednak dla wielu osób prestiżowe nagrody będą dowodem na to, że ktoś sprawdził się na murawie i ma prawo do tego, aby wychwalać swoje sukcesy na tle innych zawodowych piłkarzy. Nagrody oczywiście są bardzo różne. Istnieją nawet takie odznaczenia, które mają za zadanie zmierzyć umiejętności estetyczne w czyjejś zagrywce. Dodanie ich do listy swoich piłkarskich osiągnięć może pomóc w rozsławieniu danego zawodnika lub po prostu przejścia do lepszego klubu i znalezienia lepszego zarobku.

Pierwsza nagroda Puskasa trafiła w ręce Cristiano Ronaldo

Wbrew temu, czy przepadamy za tym zawodnikiem, czy też nie, jest jedną z największych gwiazd piłki nożnej. Rozpoznają go niemal wszyscy fani rozgrywek na murawie. Cristiano Ronaldo zdobył pierwszą na świecie nagrodę Puskasa. Chodzi tutaj o nietypową nagrodę za estetykę rozgrywek, która została wymyślona przez organizację FIFA w 2009 roku. Nagroda ta może trafić zarówno do mężczyzny, jak i kobiety. Przyznawana jest jednak na podstawie subiektywne oceny jury, dlatego też bardzo często budzi kontrowersje wśród fanów. Nagroda polega na ustalenia tego, kto zdobył najbardziej estetyczną bramkę roku.

Nagroda Puskasa została nazwana na cześć jednego z najlepszych napastników węgierskich. Zapisał się na kartach historii, dlatego też FIFA postanowiła uczcić jego pamięć właśnie w taki sposób. Pierwsza taka nagroda trafiła do Ronaldo za zdobycie widowiskowej bramki. Została uznana za najpiękniejszy pod względem estetyki i techniki gol w całym roku rozgrywek. W Europie niezwykle popularny jest też złoty but, który trafia do osoby z najlepszymi wynikami strzeleckimi.