Robert Lewandowski z szansą na Globe Soccer Awards. Internauci decydują

Robert Lewandowski z szansą na Globe Soccer Awards. Internauci decydują

Już za kilka tygodni dowiemy się kto zostanie tegorocznym zwycięzcą Dubai Globe Soccer Awards. Do nagrody pretenduje jeden z czołowych polskich piłkarzy Robert Lewandowski.

Nagroda jest przyznawana w oparciu o głosowanie kibiców oraz jurorów. W związku z tym na ostateczny wynik kandydatów mają także internauci. Aktualnie występujący w barwach Bayernu Monachium Polak zajmuje trzecie miejsce w rankingu. Jako że do końca plebiscytu jeszcze miesiąc wiele może się jeszcze zmienić, warto więc wspomóc naszego rodaka.

Wyniki tegorocznego plebiscytu i wręczenie nagrody odbędą się 27 grudnia. Jak co roku nagrody przyznawane w plebiscycie organizowanym przez Europejski Związek Agentów Piłkarzy wraz z Europejskim Związkiem Klubów Piłkarskich. Ceremonia jak co roku odbędzie się w Dubaju

Internauci głosują i decydują

Na obecnym etapie Robert Lewandowski wciąż walczy o tą prestiżową nagrodę i liczy się w grze. W tej chwili przegrywa tylko z dwom innymi zawodnikami, lecz wszystko w rękach internautów, którzy mogą wciąż pomóc naszemu zawodnikowi. Jest to jeden z tych szczegółów, który odróżnia tę nagrodę od innych. Tutaj nie decydują dziennikarze a kibice, przez co wynik jest bardziej miarodajny. 60% głosów posiada specjalne jury, pozostałe 40% zaś należy do fanów, głosujących w internecie. Oddawać głosy można do dnia 7 grudnie włącznie.

W plebiscycie oprócz Polaka biorą udział też inne znane nazwiska. Należy tu wymienić choćby Ciro Immobile, Cristiano Ronaldo, Karima Benzeme oraz Leo Messiego. Wśród kandydatów są też Marquinhos, Sadio Mane i Serge Gnabry. W tym momencie na pierwszym miejscu z 39% głosów jest Cristiano Ronaldo, drugi jest Leo Messi z 22% a nasz Robert Lewandowski plasuje się na trzeciej pozycji z 19% głosów.

Nawet wygrana Polaka nie sprawi, że będzie on w pełni nasycony. W kończącym się roku bowiem piłkarz był też faworytem do Złotej Piłki. Wręczenie nagrody w związku z okolicznościami zostało jednak odwołane. Polak jednak zaznacza, że nie ma do nikogo żalu za podjęcie takiej a nie innej decyzji, choć przyznaje, że z wielu stron otrzymuje komentarze, że to trofeum należało się właśnie jemu.

Ten sezon to dla Lewandowskiego mimo wszystko dobra passa. W dotychczasowych 12 spotkaniach zdobył 13 goli i zaliczył 5 asyst. Kolejna szansa na podniesienie wyniku już we środę w meczu Ligi Mistrzów spotkaniu z RB Sazburg.