Marek Saganowski odchodzi z kadry Legii Warszawa

Marek Saganowski odchodzi z kadry Legii Warszawa

Marek Saganowski, legenda Legii Warszawa odchodzi z kadry. Na oficjalnej stronie klubu pojawiła się informacja o rozwiązaniu dotychczasowego kontraktu za porozumieniem stron.

Jak poinformowała Legia Warszawa klub złożył szkoleniowcowi propozycję pozostania i dalszej współpracy z klubem oraz rozwoju w strukturach kadry. Saganowski jednak nie zdecydował się na skorzystanie z przedstawionej oferty i w rezultacie w poniedziałek 23 listopada nastąpiło oficjalne rozwiązanie umowy dokonane za obopólnym, obustronnym porozumieniem. Pierwotnie kontrakt miał obowiązywać jeszcze przez półtora roku aż do czerwca 2022.

Wraz z rozwiązaniem umowy były szkoleniowiec kończy swoją trwającą od 2016 roku pracę w sztabie szkoleniowym Legii. Posadę tę objął po zakończeniu wcześniejszej kariery piłkarskiej. Pierwotnie w kadrze pełnił funkcję asystenta trenera zespołu rezerw aż do kwietnia 2019 roku. Wówczas objął posadę asystenta Aleksandara Vukovica przy pierwszym zespole Legii. W momencie gdy trenerem mianowany został Czesław Michniewicz rola i znaczenie Saganowskiego w sztabie znacząco zmalało, a w ostatnim czasie w ogóle już nie bierze udziału w treningach drużyny.

Marek Saganowski w trakcie swojej kariery pełnił w Legii Warszawa różne funkcje. Dwukrotnie, w latach od 2002 do 2005 oraz od 2012 do 2016 był aktywnym piłkarzem klubu. W tym czasie rozegrał w ekipie mistrzów Polski w sumie 195 spotkań. Ma na swoim koncie 79 goli oraz uczestnictwo w 31 asystach. Aktualnie Legia Warszawa po dziesięciu kolejkach ekstraklasy zajmuje czołowe miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Posiada jedno oczko przewagi nad klubem Raków Częstochowa.

Jeden komentarz o “Marek Saganowski odchodzi z kadry Legii Warszawa

  1. Jak to bywa w Legii, zmieniają szkoleniowców jak rękawiczki. W jaki sposób trener ma zbudować zespół, jeśli po chwili zostaje zwolniony?

Comments are closed.