Liga Mistrzów za kołem podbiegunowym ? To możliwe

Liga Mistrzów za kołem podbiegunowym ? To możliwe

To będzie sensacja na dużą skalę. Po 104 lat zdarzy się coś co dotąd było trudne do wyobrażenia. Oficjalne informacje potwierdzają, że Liga Mistrzów prawdopodobnie odbędzie się za kołem podbiegunowym.

Właśnie, na pięć kolejek przed końcem obecnego sezonu, piłkarze Bodoe/Glimt zagwarantowali sobie tytuł mistrzowski ligii norweskiej. Jest to ogromna sensacja i zaskoczenie, bowiem jest to pierwsze krajowe mistrzostwo uzyskane przez klub grający za północnym polarnym kołem podbiegunowym. W przyszłym roku mistrzowska drużyna zawalczy o awans do międzynarodowej Ligi Mistrzów.

Niedzielne spotkanie Bodoe/Glimt z Stroemsgodset zakończyło się zwycięskim wynikiem 2:1. Rozstrzygające gole dla norweskiego zespołu zdobyli Junker i Zinckernagel na początku drugiej połowy. Wynik ten oznacza, że klub pod wodzą Kjetila Knutsena już teraz, pięć kolejek przed końcem rozgrywek, zapewnił sobie mistrzowski tytuł. Jest to pierwszy w całej 104-letniej historii tej rangi sukces klubu z miasta położonego 1200 kilometrów od Oslo.

To nie koniec dobrych wiadomości. Klub Bodoe/Glimt ma bowiem szansę na jeszcze jeden znaczący sukces. W trakcie dotychczasowych 25 kolejek drużyna osiągnęła imponujący dorobek 68 punktów ponosząc w tym czasie tylko jedną przegraną. Na chwilę obecną pozostało jeszcze do rozegrania jeszcze pięć spotkań a to teoretycznie pozwala na pobicie dotychczasowego rekordu należącego do Eliteserien. Norweski zespół na tym etapie ma jeszcze szansę na lepszy wynik niż 71 punktów zdobyte przez Molde. Aby to osiągnąć i przebić dotychczasowych rekordzistów Norwedzy potrzebują jeszcze minimum 4 punkty. Ciekawostką jest fakt, że zespół Bodoe/Glimt jest w aktualnie trwającym sezonie drugą najmłodszą drużyną w lidze.

Jeden komentarz o “Liga Mistrzów za kołem podbiegunowym ? To możliwe

  1. Liga Mistrzów zmierza w dziwnym kierunku, kibice oczekują emocji sportowych a nie dziwactw.

Comments are closed.