Najciekawsze zdarzenia w światowej piłce nożnej

Najciekawsze zdarzenia w światowej piłce nożnej

Ronaldinho dawno temu wymyślił swój popisowy ruch, który do tej pory wielu piłkarzy światowej klasy odtwarza. Chętnie uczą się go także amatorzy. Była gwiazda mimo wszystko wykonywała go z taką gracją, że sprawnie mijał za jego pośrednictwem rywali na boisku. Prawdopodobnie nie miał sobie równych, jeśli chodzi o użytkowanie zwinności oraz kontroli nad piłką. Manewr nosi interesującą nazwę Elastico. Obrońcy mogą zostać oszołomieni przez ten manewr, ale również napastnicy mogą łatwo stracić kontrolę nad piłką, co sprawia, że jest to bardzo wartościowy dodatek do najtrudniejszych wyczynów w grze. Niestety działa niczym miecz obosieczny. Łatwo w ten sposób stracić piłkę.

Zdobycie perfekcyjnego hat tricka to także nie lada wyzwanie

Jedna z najtrudniejszych sztuczek wydaje się wszystkim najprostsza. Wbrew pozorom to właśnie zdobywanie bramek. Bez zdobywania goli drużyna przecież nie ma szans na wygranie spotkania. Ostatecznie o to przecież chodzi zarówno kibicom, jak i samym uczestnikom rozgrywki. Niezależnie od tego, jakie triki pokażą zawodnicy na boisku, nawet najmniej stylowa bramka bardziej ucieszy kibiców.

Ci, którzy są odpowiedzialni za regularne trafianie do siatki, mogą liczyć na ogromne szczęście lub talent, jeśli uda im się zdobyć choć jedną bramkę co dwa mecze w najlepszych ligach świata.

Wyobraźcie sobie zatem co z ludźmi, którzy regularnie zdobywają hat-tricki? Szczęście, talent, a może odpowiednie zgranie z drużyną? Niezależnie od tego, które aspekty techniki odpowiadają za ich sukces, mogą liczyć na potężny aplauz widowni.

Słyszeliście kiedyś o takim wyzwaniu jak perfekcyjny hat-trick? Wielu piłkarzom udało się zdobyć trzy bramki w meczu. Niewielu zdobyło jednak po bramce lewa i prawą nogą oraz głową!

Kontrolą nad piłką dosłownie nie z tej ziemi

Niektórzy zawodnicy po prostu emanują klasą i kontrolą. Nie wiemy, czy jest to efekt treningów, czy też wrodzony talent.

Czasami można odnieść wrażenie, że piłka jest przyklejona do ich nóg, tak zręczny jest ich dotyk i zdolność do utrzymywania bliskiego kontaktu z nią. Dla drużyn, które chcą podkręcić tempo gry, grać szybko w ataku lub utrzymywać płynny ruch, dobre pierwsze dotknięcie piłki jest niezwykle ważne.

Niewielu zawodników równa się z tym, co potrafi zrobić z piłką Dimitar Berbatov. Kiedy piłka spada z nieba po wysokim podaniu lub wybiciu ją przez bramkarza, on bez żadnego wysiłku przykleja ją do swojej nogi. Potrafi zrobić to perfekcyjnie w trakcie lotu piłki. Wyczyn jest naprawdę godny podziwu.