Porównanie futsalu z klasyczną piłką nożną

Porównanie futsalu z klasyczną piłką nożną

Za początek piłki nożnej możemy uznać daty między XIX i XX wiekiem. Między innymi wskazujemy na 24 października 1857 roku. Początkowo piłka w Europie oraz Ameryce Południowej, oraz Północnej nie była powiązana z żadnymi istotnymi organizacjami. Było tak do czasu, gdy na reklamowaniu piłki nożnej można było zarobić naprawdę duże pieniądze.

Istnieje również inna data, która sugeruje powstanie oficjalnej piłki nożnej. Rok 1863. Miało wtedy miejsce założenie Angielskiego Związku Piłki nożnej, który sprawował oficjalną władzę nad regulaminami i przebiegami spotkań. Mimo wszystko sytuacja w tamtych czasach nie była zbyt klarowna, ponieważ szybko doszło do rozdzielenia kilku odmian piłki nożnej na rugby.

Trudno zatem o konkretną odpowiedź na pytanie dotyczące tego, kiedy dokładnie powstała dzisiejsza piłka nożna

Jeżeli trudno nam określić, kiedy dokładnie doszło do powstania piłki nożnej, tym samym nie jesteśmy w stanie rozwinąć się w sprawie futsalu. Mimo wszystko najwięcej poklasku za futsal spływa w stronę organizacji FIFA, która przyczyniała się w XX wieku do rozprzestrzeniania tego sportu halowego w postaci różnorodnych zawodów.

Kolejną datą, którą możemy uznać za sensowny początek futsalu, jest rok 1930. W tamtym okresie mieszkaniec Urugwaju – Juan Carlos Ceriani zdołał rozprowadzić piłkę nożną w formie futsalu po wielu dużych krajach mieszczących się w Ameryce Południowej. Niemniej jednak uważamy, że prawdziwej odpowiedzi powinna udzielić społeczność futsalowa po wnikliwej i merytorycznej dyskusji opartej na faktach historycznych.
W każdym razie musimy podziękować mieszkańcom Ameryki Południowej za to, że możemy cieszyć się tym pięknym i atrakcyjnym sportem.